D

      click   click

INFO KONCERTY

^
15 LECIE DZICIĘCEGO ZESPOŁU ORFFA

14 maja 2018 r godz. 17. 00
Sala Koncertowa im. Krzysztofa Pendereckiego Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu przy ul . 25 Czerwca

  Dziecięcy Zespół Orffa skupia w swych szeregach uczniów klas I- III chętnych do uczestnictwa w zajęciach nadobowiązkowych. Prowadzą go nauczycielki rytmiki - Elżbieta Mikołajczyk i Iwona Sosnowska.
Celem zespołu jest wprowadzanie dzieci w świat muzyki zgodnie z koncepcją wychowania muzycznego Carla Orffa poprzez jej doświadczanie, tworzenie, wspólne muzykowanie oraz poznawanie muzyki ludowej polskiej i innych narodów. Efektem pracy Dziecięcego Zespołu Orffa jest działalność koncertowa, kierowana w ostatnich latach szczególnie do najmłodszych odbiorców Radomia i okolic. Repertuar Zespołu jest bardzo różnorodny. Obejmuje wykonywanie tańców dawnych i ludowych, piosenek dziecięcych, grę na instrumentarium Orffa oraz ruchowe interpretacje utworów muzycznych.
Na koncercie z okazji 15-lecia istnienia Zespołu zobaczymy na scenie dzieci wykonujące swój repertuar a także gości, między innymi Zespół Muzyki Dawnej, chór dziecięcy Szkoły Muzycznej I stopnia, zespoły rytmiczne i innych wykonawców, wśród których znajdą się absolwenci Dziecięcego Zespołu Orffa.
Zapraszamy, wstęp wolny
^
Muzyka naszych czasów

15 maja 2018 roku o godz. 12.00 w Sali Koncertowej im. Krzysztofa Pendereckiego odbędzie się Koncert w ramach programu "Muzyka naszych czasów".
"Muzyka naszych czasów" to 4 - letni program organizowany przez Stowarzyszenie Akademia Imienia Krzysztofa Pendereckiego, Międzynarodowe Centrum Muzyki pod Honorowym Patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Do realizacji zostało zaproszonych 6 wyższych uczelni muzycznych i 6 szkół Muzycznych II stopnia z całej Polski. Celem jest wprowadzenie kompozycji polskich kompozytorów XXI wieku w krwioobieg szkolnictwa artystycznego. W roku szkolnym 2017/2018 program jest realizowany po raz drugi.

Program koncertu:

Aleksandra Kaca - Trio na klarnet, wiolonczelę i kontrabas
Paulina Magiera - klarnet
Aleksandra Kowalczyk - wiolonczela
Paulina Kucińska - kontrabas
przygotowanie: Anna kalska

Filip Sporniak - "Muzyka Współczesna"
Antonina Chmielewska - skrzypce
Wiktoria Korycka - altówka
Aleksandra Kowalczyk - wiolonczela
przygotowanie: Magdalena Grabowska

Marcin Jachim - Prelude no. 2
Franciszek Bawoł - fortepian, przygotowanie Michał Drewnowski
Żaneta Rydzewska - Synesthesia
Piotr Motyka - akordeon, przygotowanie Artur Miedziński

Ewa Fabiańska-Jelińska - Toccata
Paweł Majchrowski - akordeon
Emilia Markowska -Tomala - fortepian

Zapraszamy, wstęp wolny
^
Wystawa poświęcona Marii Fołtyn oraz Koncert

W dniu 23 maja 2018 roku o godzinie 18.00 w Sali Koncertowej im. Krzysztofa Pendereckiego odbędzie się Otwarcie Wystawy poświęconej Marii Fołtyn oraz Koncert.
Maria Fołtyn (ur. 28 stycznia 1924 r. w Radomiu, zm. 2 grudnia 2012 r. w Warszawie), polska śpiewaczka i reżyser operowy, założycielka i prezes Towarzystwa Miłośników Muzyki Moniuszki, honorowy obywatel miasta Radomia.
25 września 2010 roku w Zespole Szkól Muzycznych w Radomiu odbył się uroczysty koncert, który był związany z nadaniem imienia Marii Fołtyn Sali Kameralnej tejże szkoły. 2 czerwca 2012 roku przed budynkiem Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu odsłonięto pomnik "Maria Fołtyn w stroju Halki" autorstwa Mariana Molendy. Związek Marii Fołtyn z naszą szkołą pragniemy podkreślić organizując w Foyer Sali Koncertowej stałą wystawę mówiącą o jej życiu i działalności. Ponadto z tej okazji odbędzie się koncert, w którym wystąpią: Szkolna Orkiestra Symfoniczna pod dyr. Adriana Hanke, Monika Świostek - sopran, Łukasz Wroński - tenor, Rafał Hołub - fortepian. W programie znajdą się m.in. utwory Stanisława Moniuszki i Karola Kurpińskiego.

Zapraszamy, wstęp wolny
^
^
PORANKI MUZYCZNE 2017/2018

10.10 jesień
9.01 zima
27.03 wiosna
22.05 lato

godzina 9.30 i 11.00 Sala Koncertowa im. Krzysztofa Pendereckiego w Radomiu
rezerwacja i zakup biletów w cenie 6.00 zł w sekretariacie szkoły /patrz formularz zgłoszeniowy/
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY i REGULAMIN
^

D


click

click

http://www.oswiatawradomiu.pl/Strony/default.aspx