D

      click   click

INFO KONCERTY

KONCERT
Dwa fortepiany i młody muzyk roku 2018


Wystąpią;
Michał Drewnowski - fortepian
Franciszek Bawoł - fortepian
Kamila Woźniak - fortepian
Grzegorz Chwaliński - werbel, wibrafon
Piotr Motyka - akordeon

Zapraszamy Państwa na koncert, podczas którego zostanie zaprezentowana muzyka fortepianowa w wykonaniu solistycznym oraz kameralnym. Za sprawą znakomitego pianisty Michała Drewnowskiego oraz jego uczniów z klasy maturalnej Franciszka Bawoła i Kamili Woźniak usłyszymy części koncertów fortepianowych Franciszka Liszta oraz Camille’a Saint Saens’a oraz utwory solowe innych kompozytorów.
Michał Drewnowski jest cenionym wykonawcą oraz wykładowcą. Jest nauczycielem fortepianu w Zespole Szkół Muzycznych w Radomiu oraz w Akademii Muzycznej w Łodzi. Jego podopieczni Franciszek Bawoł oraz Kamilka Woźniak to uczniowie maturalnej klasy w ZSM w Radomiu. Przygotowują się do egzaminu dyplomowego szkoły muzycznej II stopnia, który odbędzie się w kwietniu br. Wcześniej zaś zaprezentują się na Koncercie Szkolnym szkól muzycznych II stopnia, podczas którego wykonają przygotowane przez siebie koncerty fortepianowe wraz ze Szkolną Orkiestrą Symfoniczną.
Dopełnieniem repertuaru fortepianowego będzie występ dwóch obecnie najbardziej utytułowanych uczniów Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu, Grzegorza Chwalińskiego - perkusisty i Piotra Motyki - akordeonisty. Obydwaj mają niezwykle bogatą biografię artystyczną, są laureatami licznych konkursów instrumentalnych w kraju i za granicą, byli obdarowywani stypendiami i nagrodami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezydenta Miasta Radomia i in. Obecnie wytypowani są do udziału w niezwykle prestiżowym konkursie MŁODY MUZYK ROKU 2018.


Niedziela, 11 marca 2018 roku, godz. 18.00
Sala Koncertowa im. Krzysztofa Pendereckiego

Wstęp za zaproszeniami, które będą dystrybuowane w sekretariacie Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu, ul. 25 Czerwca 70 od 26 lutego br. w godzinach 8.00 - 17.00.
^
KONCERT

Wtorek, dnia 13 marca 2018 roku, godz. 18.00
Sala Koncertowa im. Krzysztofa Pendereckiego


Wystąpi;
BIG BAND Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego w Kielcach
pod dyr. Marcina Stojka

Do tradycji szkół muzycznych Radomia i Kielc należą koncerty wymienne, podczas których uczniowie ZSM w Radomiu prezentują się w Kielcach i odwrotnie, uczniowie ZPSM w Kielcach koncertują w Radomiu. Oferta, jaka w tym roku została przygotowana dla radomskiej publiczności przez kielecką szkołę muzyczną to koncert Big Bandu pod dyr. Marcina Stojka. Zespól ten od lat uświetnia wiele uroczystości szkolnych i miejskich. Ma wypracowaną wśród słuchaczy wysoką renomę. Zapraszamy więc wszystkich miłośników muzyki popularnej, filmowej, jazzowej, popowej. Z pewnością każdy słuchacz znajdzie dla siebie coś miłego.

Zapraszamy, wstęp wolny
^
KONCERT

Środa, 21 marca 2018 roku, godz. 18.00
Sala Koncertowa im. Krzysztofa Pendereckiego


Wystąpi;
uczniowie szkól muzycznych II stopnia

Doroczny koncert szkolny - "Popis", to wielkie święto szkoły. W tym dniu prezentują się najlepsi uczniowie szkół muzycznych II stopnia wchodzących w skład Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu.
A zatem wystąpią soliści, zespoły kameralne oraz szkolna orkiestra symfoniczna. Wśród uczniów znajdą się laureaci krajowych i zagranicznych konkursów instrumentalnych, stypendyści Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydenta Miasta Radomia. Udział uczniów w tym koncercie jest dla nich szczególnym wyróżnieniem i uznaniem ich umiejętności instrumentalnych. To z kolei gwarantuje wysoki poziom wykonawczy. A więc jest to znakomita zachęta do przybycia i wysłuchania efektów pracy dydaktycznej nauczycieli oraz rozwoju talentów uczniów Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu. .

Zapraszamy, wstęp wolny
^
PORANKI MUZYCZNE 2017/2018

10.10 jesień
9.01 zima
27.03 wiosna
22.05 lato

godzina 9.30 i 11.00 Sala Koncertowa im. Krzysztofa Pendereckiego w Radomiu
rezerwacja i zakup biletów w cenie 6.00 zł w sekretariacie szkoły /patrz formularz zgłoszeniowy/
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY i REGULAMIN
^

D


click

click

http://www.oswiatawradomiu.pl/Strony/default.aspx